Izlet po Sremu i obilazak manastira

29 apr 2025 Aktuelnosti

U subotu, 26.04.2025. godine Eparhija Bačka i zmajevačka crkva su organizovale izlet za đake naše škole po Sremu i obilazak pet manastira.

U 9 časova, posle molitve za uspešno putovanje, krenula su tri autobusa ka prvom odredištu. Obišli smo manastir Veliku Remetu, u kojoj nas je ugostio monah Stefan, predstavivši nam zadužbinu kralja Dragutina.

Posle toga smo posetili obližnji manastir Grgeteg, u kom smo zajedno sa đacima iz novosadske škole govorili Očenaš i Molitvu Bogorodici.

Obišli smo Krušedol i okolinu i uživali u zelenilu kojim je okružen.

Kasnije smo se odvezli do Hopova, u kom smo podsetili đake na boravak Dositeja Obradovića u njemu. Fotografisanje unutrašnjosti nije bilo dozvoljeno, te smo zabeležili savršenstvo eksterijera.

Odatle smo po divnom vremenu otpešačili do Starog Hopova, uživajući u prizorima vinograda Fruške gore.

Poslednja destinacija tog dana su bili očaravajući Sremski Karlovci, u kojim smo proveli sat vremena.

Dugujemo zahvalnost našem ocu Darku, koji je za Savindan učenicima nižih razreda podelio paketiće u crkvi, a starijim učenicima omogućio ovu ekskurziju.

Putovanje ka Zmajevu je proteklo uz pesmu i smeh.

Hristos voskrese, radost donese

Foto galerija

Pretraži

+
RSS